HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİMİ (ŞANLIURFA)

+90 0850346 8 356     Eğitim Koordinatörü     Öğr.Grv.Murat ARPA

HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK EĞİTİMİ - ŞANLIURFA

   Eğitim Adı  Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi
   Başlama Tarihi  2018 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Uygulamalı Sınavı – 1 Dönemine Hazırlık
   Eğitim Gün ve Saatleri      MART 2018
   Eğitim Ücreti  1296 TL
   Eğitim Koordinatörü Öğr.Grv.Murat ARPA
   Eğitim Yeri  SEM Derslikleri

Alınacak Kursiyer Sayısı

Eğitimin Amacı : 6325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıkları Arabuluculuk Kanunu ve “Hukuk uyuşmazlıkları Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” kapsamında Arabulucu siciline kayıtlı olabilmek için Adalet Bakanlığınca yapılacak olan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olmak gerekmektedir. Söz konusu sınava katılabilmek içinse, “Arabuluculuk Eğitimi”ni tamamlamış olmak gerekmektedir. Bu bağlamda söz konusu kişilerin arabuluculuk sınavına giriş hakkım kazanmaları konusunda belgelendirmek ve katılım belgesi sahibi olmalarının sağlanmasıdır.

Eğitimin Süresi : Toplam 50 Saat / 2 Hafta

Eğitimin Hedef Kitlesi : 26.01.2013 tarih ve 28540 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği’nde belirtildiği üzere bu eğitime Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilmektedir.

Eğitimin yapılması önerilen Mekan ve Özellikleri : ŞANLIURFA

Eğitimde Kullanılacak Teknik Donanım ve özellikleri : Eğitim sınıflarında power point sunusu yapmaya yeterli bilgisayar ve projeksiyon cihazı kullanılacaktır.Ayrıca kurs dokümanları ve kitapları temin edilerek kursiyerlere dağıtılacaktır.

Katılım Belgesi Alma Koşulları : Eğitime katılanlar haklı bir mazereti bulunmaksızın derslerin 1/12’sinden daha fazla katılmaları gerekmektedir.

Eğitime Devam Zorunluluğu : Eğitime katılanlar haklı bir mazereti bulunmaksızın derslerin 1/12’sine devam etmeyenlerin ilişiği kesilir.

Katılımcıların Seçiminde Aranacak Ölçütler :
26.01.2013 tarih ve 28540 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği’nde belirtildiği üzere bu eğitime Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilmektedir.

İstenilen belgeler :

Ücretin ödendiğine dair makbuz /Sadece Bonus özellikli kartlara 12 taksit yapılır.

Havale veya EFT Bilgileri

Hesap Adı:   İnönü Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Şube Adı:     Ziraat Bankası İnönü Üniversitesi Şubesi (Şube Kodu: 1490)

IBAN No:    TR35 0001 0014 9053 1591 8750 02