TIBBİ ÇİZİM KURSU

Eğitim Koordinatörü     Prof.Dr. Canan Ceran ÖZCAN - Prof.Dr. Cengiz YAKINCI

TIBBİ ÇİZİM KURSU

   Eğitim Adı TIBBİ ÇİZİM KURSU
   Başlama Tarihi  7 Eylül 2018
   Eğitim Gün ve Saatleri      7-8-9 Eylül 2018
   Eğitim Ücreti  500 TL  – Lisans Öğrencilerine 200 TL
   Eğitim Koordinatörü Prof.Dr. Canan Ceran ÖZCAN
Prof.Dr. Cengiz YAKINCI
   Eğitim Yeri  Turgut Özal Kongre Kültür Merkezi

Alınacak Kursiyer Sayısı

Medikal İllüstrasyon ve Animasyon alanında dünyadaki gelişmeleri birlikte inceliyoruz. Tıp alanında vazgeçilmez bir öneme sahip olan bu mesleği genç sanatçılarımıza tanıtmak ve sevdirmek için, Malatya İnönü Üniversitesi’nde 3 günlük uygulamalı bir kurs düzenliyoruz.

 

Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız benzer uygulamalı kurslarda bu meslek ile tanışan genç sanatçılarımız, Türkiye’de profesyonel olarak çalışmaya başladı. İçlerinde Türkiye’ye prestiji yüksek uluslararası bir ödül getiren de oldu.

 

Dünyanın tanınmış Tıbbi ressamlarından Dr Levent Efe ve ekibinin eğitmenliğindeki bu kursa, ABD ve Hollanda’daki üniversitelerden iki yönetici de görüntülü link aracılığıyla katılacak. Prof Corrine Sandone, ABD’de Johns Hopkins Tıp Fakültesi’ndeki dünyanın en önde gelen Tıp ressamlığı eğitim kurumunun başkanı. Dr Rogier Trompiert ise, Avrupa’da halen eğitim veren tek Tıp ressamlığı bölümünün sorumlusu. Uluslararası konuklarımız, Avrupa ve Amerika’da bu mesleğin durumu ve eğitim imkanları ile ilgili olarak bize bilgi verecek ve sizlerin sorularını cevaplayacak.

 

Üç gün sürecek kursumuzda, sadece çizimleri değil, iki ve üç boyutlu animasyonları,interaktif görüntüleme tekniklerini de gözden geçirecek, bunların Tıp alanında nasıl kullanıldığına bakacağız.
Uygulamalı bölümde, katılımcılar iki ana proje çizecekler. Biri desen ağırlıklı, biri de cerrahi teknik üzerine olan bu iki çalışma ile, yeteneğinizi Tıbbi resime nasıl uygulayabildiğinizi göreceksiniz.
Tıp ressamlığı mesleğine yeni yetenekler kazandırmak ve onları gelecek vaadeden bu alana teşvik etmek istiyoruz.

 

Eğitimin Süresi : Toplam 3 gün

Eğitimin Hedef Kitlesi : Tıp ressamlığına ilgisi olanlar.

İstenilen belgeler : 

*Başvuru Formu

*Dekont

*Kimlik Fotokopisi

Havale veya EFT Bilgileri

Hesap Adı:   İnönü Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
Şube Adı:     Ziraat Bankası İnönü Üniversitesi Şubesi (Şube Kodu: 1490)

IBAN No:    TR35 0001 0014 9053 1591 8750 02